אגף השיקום - אגף שיקום נכים - משרד הבטחון אגף השיקום

נכי צה

אתה נמצא ב: אגף השיקום > > הרופא המחוזי
הרופא המחוזי

הרופא הראשי המחוזי של אגף השיקום - שיקום רפואי ומתן הטבות לנכי צה"ל

אגף השיקום של משרד הביטחון נותן מענה בשני אגפיו- אגף שיקום נכים ואגף משפחות והנצחה לכל נפגעי צה"ל. בכל לשכות האף הפזורות ברחבי המדינה מקבלים הזקוקים לכך – נפגעי מערכות הביטחון – סיוע בכל תחומי החיים- רפואה, בריאות הנפש, חברה, תעסוקה, כלכלה, משפט ועוד.

במהלך התקשרותם של הזכאים עם אגף השיקום הם באים במגע עם לא מעט רופאים. אחד מאנשי הרפואה שתפקידו מרכזי מאד באגף השיקום ואשר החלטותיו, סמכויותיו ותפקידיו נוגעים מאד לציבור הזכאים הוא הרופא הראשי המחוזי של אגף השיקום. מיהו הרופא הזה? מה הוא תפקידו? ומה הן סמכויותיו? כל התשובות לכל השאלות לפניך.

מה הוא "רופא מחוזי" באגף השיקום?

באגף השיקום פועלות כמה לשכות הפזורות ברחבי מדינת ישראל, כך, ישנן, לשכת שיקום תל אביב, לשכת שיקום דן ושלוחת נתניה, לשכת שיקום ירושלים, לשכת שיקום חיפה, לשכת שיקום רחובות ולשכת שיקום באר שבע ושלוחת אילת.

כל לשכה אחראית על תהליכי העבודה וההליכים המתנהלים במחוז מסוים ובכל מחוז יש תפקיד המכונה  של "רופא מחוזי". רופא מחוזי מוגדר בהוראות אגף השיקום כרופא המשקם של נכי צה“ל. הוא למעשה עומד בראש המערך הרפואי במחוז בו הוא פועל וממלא שם שורה של תפקיד מתוקף סמכויותיו המגוונות.

מה הם תפקידיו וסמכויותיו של רופא מחוזי באגף השיקום?

הרופא המחוזי עובד לצד רופאים נוספים ונושאי תפקידים מגוונים, לרבות קציני תגמולים, פקידי רווחה, מומחים כלכלנים ותעסוקתיים ועוד. במסגרת תפקידיו בולטים התפקידים הבאים:

1. לאחר שיוכר תובע כזכאי להיות מוכר כנכה צה"ל ו/או כזכאי לסיוע מאגף שיקום נכים הרופא המחוזי הוא שיקבע את היקף הטיפול הרפואי וההטבות הרפואיות הנלוות אותן יקבל נכה צה“ל בגין הנכות המוכרת שנקבעה לו על ידי קצין התגמולים.

2. הרופא המוסמך המחוזי אחראי על הטיפול בנכי צה"ל העומדים בקריטריונים המפורטים בהוראות אגף שיקום נכים והוא המוסמך לאשר לנכי צה"ל הטבות, תגמולים ומענקים שונים בהתאם לחוקים, לתקנות ולהוראות אגף השיקום.

3. הרופא המוסמך המחוזי קובע את אופי והיקף הטיפול שיקבל הזכאי, לרבות, מקום הטיפול, אופן קבלת הטיפול והיקפו.

4. הרופא המוסמך המחוזי מעורב באופן פעיל בהתאמת ציוד רפואי שיקומי לנכה, בקביעה איזה ציוד ימומן לו ומהו הסיוע הרלוונטי עבורו.

5. הרופא המוסמך המחוזי אף קובע מה הן אפשרויות השיקום ואפשרויות התעסוקה של הזכאי והוא זה שיכריע בשאלת אי כושר העבודה שלו.

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר

אגף השיקום :
אגף השיקום
לשכות השיקום
קצין תגמולים
הוראות אגף השיקום
הרופא המחוזי
זהבית+
פורום נכי צה"ל
פורטל נכי צה"ל
ראש אגף השיקום
ארגון נכי צה"ל
ועדת גורן
מומחים ויועצים

הנהגת ארגון נכי צה"ל :
חיים בר
חיים רונן
קובי יצחק
רפי צמח
נעים עזר
דני בן אבו
אורן אקרמן
עורכי דין ייצוג נכי צה"ל
עוה'ד סיגל וארז יער
עוה'ד אלי סבן
עו'ד עומר יעבץ
עו'ד רינת גולד-גזית
עו'ד ענת גינזבורג
משרד עוה'ד גרינברג
עו'ד יואב אלמגור
עורך דין אילן זריהן
שחר המאירי - עוה'ד
צידקוני סיון - עוה'ד
עו'ד גיא בית-און
עו'ד אבינו ביבר
עוה'ד - שרון וייס קרטיה
עו'ד קיפרמן יפתח
עו'ד גולן אריאל
עו'ד ריקי סולו

כל הזכויות שמורות © מוזה פרסום קידום עסקים ושיווק באינטרנט

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים