אגף השיקום - אגף שיקום נכים - משרד הבטחון אגף השיקום

נכי צה

אתה נמצא ב: אגף השיקום > > קצין תגמולים
קצין תגמולים

קצין תגמולים - הכתובת של נכי צה"ל להכרה וזכאות

אגף השיקום של משרד הביטחון פועל למען שיקום נכי צה"ל ובני משפחות שכולות במסגרת שני אגפים- אגף שיקום נכים ואגף משפחות והנצחה. בשני האגפים הללו פועלים קציני תגמולים. מהו קצין תגמולים? מהו תפקידו? מהם סמכויותיו וכיצד הוא ממונה? כל התשובות לכל השאלות.

מיהו קצין תגמולים?

עובד מדינה שמקבל מינוי רשמי לתפקיד זה ואשר עבר הכשרה בתחומי משפט ורפואה. באגף השיקום ובאגף משפחות והנצחה פועלים כמה קציני שיקום בעלי סמכויות ותפקידים מגוונים.

מהם תפקידיו של קצין התגמולים?

קציני התגמולים בשני האגפים נושאים במגוון תפקידים כשהעיקריים בהם הינם:

1. קביעת זכאות לפי חוקי השיקום- ישנם חוקים מגוונים המגדירים זכויות, הטבות ושלל זכאויות לאנשים שהוכרו כנכי צה"ל או כבני משפחות שכולות. על מנת לזכות בהטבות וזכויות אלה יש לזכות ראשית בהכרה כנכה צה"ל או כבן משפחה שכולה.

מעמד זה ניתן רק למי שעמד בתנאים השונים המנוסחים במגוון חוקים. כאשר מדובר על נכה צה"ל- אדם הרוצה לקבל הכרה ככזה נדרש להגיש תביעה להכרה האמורה ולהוכיח כי נפגע במהלך או עקב השירות הצבאי שלו. תביעה זו מוגשת לקצין התגמולים.

ישנם כמה קציני תגמולים הפועלים ביחידות לתביעות הקיימות בשני האגפים. קצינים אלה מוסמכים לדון ולבחון את התביעות המוגשות ובסמכותם לקבוע האם התובע עומד בתנאי הזכאות שבחוק, כשהדגש הוא על בדיקת קשר סיבתי בין נכותו של התובע או פטירתו לבין השירות באחת מזרועות הביטחון.

2. קביעת גובה וסוג הנכות- לאחר שקציני התגמולים האחראים על "סינון" התביעות וההכרה בנכי צה"ל מועברות התביעות לקציני תגמולים ביחידות לתגמולים והטבות באגף שיקום נכים ובאגף משפחות והנצחה שפועלים יחד עם אנשי מקצוע מומחים כדי לקבוע את התגמולים והתשלומים השונים המגיעים לזכאים מכוח חוקי השיקום המגוונים. קביעה זו תלויה בהגדרת אחוזי הנכות של כל נפגע שמשפיעה על הזכויות אותן יוכל לממש.

מה הן סמכויותיו של קצין התגמולים?

על מנת למלא את תפקידיהם אלה לקציני התגמולים מגוון סמכויות השואפות לאפשר להם לתת הכרה הולמת לנפגעים שבאמת זכאים לה. לשם כך נתונות לקציני התגמולים סמכויות רבות, אפילו כמו של ועדת חקירה ממלכתית. כך, בין היתר, קציני התגמולים לא כפופים לדיני הראיות ולסדרי הדין ויכולים לפעול בכל דרך לשם בירור השאלות העומדות לדיון.

כיצד ממונה קצין תגמולים?

בהליך מיוחד, רב שלבי ומורכב. ישנם תנאי סף בהם צריך לעמוד המועמד ומינויו נעשה על ידי שר הביטחון, כשהודעה על כל מינוי מתפרסמת ברשומות.

דירוג דף:
0 הצבעות [ממוצע: 0]
הדפס עמוד שלח לחבר

אגף השיקום :
אגף השיקום
לשכות השיקום
קצין תגמולים
הוראות אגף השיקום
הרופא המחוזי
זהבית+
פורום נכי צה"ל
פורטל נכי צה"ל
ראש אגף השיקום
ארגון נכי צה"ל
ועדת גורן
מומחים ויועצים

הנהגת ארגון נכי צה"ל :
חיים בר
חיים רונן
קובי יצחק
רפי צמח
נעים עזר
דני בן אבו
אורן אקרמן
עורכי דין ייצוג נכי צה"ל
עוה'ד סיגל וארז יער
עוה'ד אלי סבן
עו'ד עומר יעבץ
עו'ד רינת גולד-גזית
עו'ד ענת גינזבורג
משרד עוה'ד גרינברג
עו'ד יואב אלמגור
עורך דין אילן זריהן
שחר המאירי - עוה'ד
צידקוני סיון - עוה'ד
עו'ד גיא בית-און
עו'ד אבינו ביבר
עוה'ד - שרון וייס קרטיה
עו'ד קיפרמן יפתח
עו'ד גולן אריאל
עו'ד ריקי סולו

כל הזכויות שמורות © מוזה פרסום קידום עסקים ושיווק באינטרנט

פותח ע"י: וויז גרופ - בניית אתרים